Op.Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu Genital Estetik Doktoru

  • Aliçetinkaya,Bulvarı No:17,YeniEfes Apt Kat:1 Alsancak-Konak-İzmir

  • 0232 463 23 63 0530 388 38 63

Sorularınız ?

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

İzmir'de kızlık zarı dikim fiyatı çok değişkendir , Beşiktaş , Şişli , Etiler , Kadıköy gibi lüks semtlerde astronomik ücretler istenmektedir , ama her işin bir ederi vardır , bizim uyguladığımız kızlık zarı dikim ücretleri en makul ve ulaşılır düzey lerdedir. Kızlık zarı dikim fiyatı için tıklayın veya gece gündüz bizi arayarak sorun .

İlk ilişkide kızlık zarı mutlaka kanar, kanama bekaretin göstergesimidir?

Cevap :kızlık zarı vajinayı çevreleyen bir mukoza katlantısıdır.Kadın ilişkiye hazırsa, kayganlık olmuşsa vajina gibi kızlık zarı da esner açılır ve kanama olmayabilir.Kadınların bir kısmı esnek zara sahiptir ve ilk ilişkide kanamaları olmaz.Kanama bekaretin göstergesi değildir, kanama olmazsa bu namıussuzluk anlamına gel

Kızlık zarı kendiliğinden iyileşir mi?

Cevap : Kızlık zarı esneyen, açılan zar kendiliğinden eski haline gelmez, bozulma genişleme olmuştur.

İlk ilişkide kanamayan kızlık zarı doğumda bozulurmu?

Cevap :ilk ilişkide esnek olup kanamayan zar, ilişki devam ettikçe iyice esner, açılır, doğumda bozulma gibi bir tabir gerçeği yansıtmaz, normal doğum da bozulur ama sezeryan doğumda bozulmaz.yapılması gereken ilk ilişki öncesi çiftlerin cinsellikle ilgili danışmanlık almalarıdır.Kafanızi meşgül eden sorularınızı doktorunuza sormaktan çekinmeyiniz.

Ters ilişki girdim kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

Cevap :Ters ilişki önerdiğimiz sağlıklı bi cinsellik şekli değildir. Genital şekil ve anatomik bozukluklara neden olduğu gibi kızlık zatına veya vajinaysa da baskı ile zarar verebilir . Önerilmez

Kızlık zarımı. Doğuştan yok olduğunu düşünüyorum bu doğrusudur , doğuştan kızlık zarı olmaması olabilir mi?

Cevap : Kızlık zarı doğuştan yokluğu diye bir morfolojik durum ancak Muayane ile anlaşılır ve genelde böyle Bi durumla raslanmaz.kızlık zarı anatomik bir oluşumdur varyasyonlar kişiseldir.

Kızlık zarı dikiminde kullanılan 3 katlı kalıcı kızlık zarı dikiminde kullanılan Flep yöntemi Sonrası 3 kez kanama gelir mi?

Cevap : 3 katlı Fleep yöntemi ile kızlık zarı dikimi işlemin adıdır. Operasyon başarısı için anatomiye uygun olarak 3 katlı kızlık zarı dikimi Fleep tercih edilir. Anatomiye uygun doku bütünlüğü sağlanması İçin kızlık zarı dikiminde tercih edilir .

Lazerle vajina daraltma eşliğinde kızlık zarı dikimi onarımı olur mu?

Cevap : mikrocerrahi ile yani inçe hassas cerrahi ile kızlık zarı dikimi Fleep yöntemi ile yapılmapılabilmekte Vajinadaki yırtılmanın ve kızlık zarındaki bozulmanın boyutuna göre fiyatlar değişiyor. Yani fiyat kızlık zarındaki ve Vajinadaki deformasyona göre değişiyor.Genital estetik ve plastik cerrahi müdahale için çekinmeden ve sıkışmadan doğru bileğiye ulaşmak için uzman kadrosu ile yılların tecrübesiyle Assos kadın hastalıkları ve doğum kliniği kurucusu Gyn opr Dr Mustafa Nuri Alihanoğlu ile sorularınızı sorabilir Bilği alabilirsiniz .

Kızlık Zarı Ameliyatı Süresi

Kızlık zarı onarımı ortalama 20 – 40 dakika arasında sürmektedir.Eğer daraltma işlemi de yapılırsa süre ortalama 40 – 60 dakikadır.Geçici yöntemle onarım ise ortalama 15-20 dakika sürmektedir.Hemen Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formu doldurunuz

Kızlık zarı bozulmadan gebelik oluşabilir mi?

Evet. Gebelik oluşması için kızlık zarının bozulması şart değildir. Yukarıda anlatıldığı gibi esnek olan bir zar tam bir cinsel ilişkide bozulmamış olmasına karşın gebelik oluşabilir.Diğer bir yol da yine ender görülmesine karşın erkeğin kızlık zarına çok yakın bir yere boşalmasıdır. Spermler oldukça hareketli hücreler olduklarından vajinanın girişinden rahim ağzına ve buradan da iç genital sisteme geçerek gebeliği başlatabilirler.

Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını kendimiz kontrol edebilirmiyiz?

Kızlık zarının yırtıldığını kendinizin anlaması mümkün değildir. Uygun pozisyonda ayna yardımı ile sadece görebilirsiniz, ancak tıbbı bilginiz yetersiz ise sağlıklı ve gerçekçi bir yorum yapmanız mümkün değildir.

Zar dikildikten sonra nelere dikkat edilmeli?

Özel bir şey gerektirmiyor. Bu konuda hekiminizin uyarılarını dikkate almalısınız. Bir kaç gün sonra da duş almaya başlayabilirsiniz.

Himenoplasti yapıldıktan sonra kanama olur mu?

Evet bu operasyon işin uzmanı bir hekim tarafından yapılmışsa, dikilen bir zar kanar. Dolayısıyla ilişkiye girilen kişi tarafından zarın dikildiği anlaşılmaz

Kızlık zarı onarımını her doktor yapabilir mi? Ameliyat ne kadar sürer?

Kızlık zarı ameliyatını her doktor yapamaz. Sadece kadın doğum uzmanı diker. Pekçok doktor bu ameliyatı prensip olarak yapmaz. Ancak dünyanın hemen her ülkesinde bu ameliyatı yapan doktor ve klinikler mevcuttur.

Son derece ince yapıda olan bu doku genelde dikiş tutmaz. Ortamda bulunan fazla sayıdaki mikroorganizma nedeni ile yara yeri kolayca enfekte olabilir. Buna karşılık vajina duvarından alınan parçalar ile yeni bir hymen yapılabilir. Bu durumun hukuksal ve ahlaki boyutu tartışmalı olmakla beraber bizim toplumumuz gibi bekaret nedeni ile cinayetlerin bile yaygın olarak görüldüğü toplumlarda zaman zaman hayat kurtarıcı olabilmektedir

Açıkçası hymen onarımı talep eden kadınlar buna yaşadıkları toplumsal çevreye bağlı olarak sosyal statülerini, mutluluklarını hatta yaşamlarını devam ettirebilmek için gerek duyduklarını belirtmektedirler.Kızlık zarı onarımı hasta uyutularak yapıldığı için hiç bir acı hissedilmiyor. 10 ila 30 dakika arasında süren operasyondan sonra rahatlıkla günlük hayatınıza dönebilirsiniz

Onarım yapıldığı belli olur mu? Kaç defa tekrar onarılabilir?

Kızlık zarı ameliyatı yapıldığı ancak uzman bir hekim anlayabilir, başkası anlayamaz. Ameliyatda kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş almaya gerek olmaz. Kızlık zarının dikilmesi bekarlar için değil, evli ve çocuk .

Yasal Uyarı

Bu sitede yer alan tüm içerik sadece aydınlatma amaçlıdır. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.Hastalığınızın tanısı ve tedavisi için yine doktorunuza başvurmalısınız. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.